JAMBO AFRICA

Jambo Africa


Zespół Jambo Africa powstał w 2000 roku jako pierwsza w Polsce grupa muzyczna, w której występowali wyłącznie czarnoskórzy wykonawcy.
Swoje pierwsze kroki muzyczne stawiali pod nazwą Africa Star - jako amatorski zespół studentów z Czarnego Lądu. Przy okazji jednego z występów doszło do spotkanie z producentami muzycznymi ze Studia Hit, którzy zaproponowali im wspólne stworzenie całkowicie nowego, profesjonalnego projektu muzycznego. I tak właśnie powstał porywający, dynamiczny show składający się z popularnych przebojów Africa Simone, Saragossa Band, Goombay Dance Band, Makomy oraz oryginalnych afrykańskich utworów, przywiezionych do Polski przez członków grupy. Debiutancka, wydana w 2001 roku płyta okazała się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, odnosząc zupełnie nieoczekiwanie spory sukces wydawniczy.
Dziś największym osiągnięciem zespołu jest to, że od tylu już lat koncerty Jambo Africa niezmiennie spotykają się z wielkim zainteresowaniem publiczności - dowodem jest choćby pokaźna ilość filmów oraz zdjęć z występów, zamieszczanych w internecie przez fanów grupy.
Obecni członkowie grupy to Natasha, Nyasha, Jack, Patrick i Martin. Pochodzą z Republiki Kongo, Zimbabwe, Kenii, Senegalu i Kamerunu.

Najnowsze zdjęcia i filmiki oraz informacje o koncertach tylko na nowym oficjalnym fanpage'u zespołu:
facebook.com/ZespolJamboAfrica 

 


Koncert zespołu trwa
1 godz. 15 min.

Zobacz video:
Jambo Africa - Live 2016
Jambo Africa - TVP2 "Pytanie na śniadanie", 1.06.2013
Jambo Africa Mega Mix
Jambo Africa - Dni Czeladzi (live2011)
JAMBO AFRICA koncert w Warszawie 2009
Sun Of Jamaica

Zobacz też:
Galeria zdjęć zespołu

Pobierz:
Umowa Koncertowa
Warunki techniczne koncertu (rider)
Lista utworów dla ZAIKS-u - program mieszany
Lista utworów dla ZAIKS-u - program afrykański
Pakiet zdjec lepszej jakosci (zip)

 

Kontakt

+ 48 602 274 488 - Jarek Świerczewski

e-mail: biuro@studiohit.pl

Oglądaj Nas

facebook

youtube

google plus